Клініка ARENSIA пропонує пацієнтам із ревматоїдним артритом (РА) помірного й тяжкого ступеня долучитися до поточного клінічного дослідження схваленого державним експертним центром МОЗ України та комісією з питань етики. Метою дослідження є оцінка ефективності новітньої біологічної терапії.
Набір пацієнтів у дану програму завершено.
Якщо вас цікавить участь у подібних програмах у майбутньому, будь ласка, заповніть форму зворотного зв'язку.
Дякуємо за Ваш інтерес до компанії ARENSIA!
РАЗОМ МИ ФОРМУЄМО ЗДОРОВЕ МАЙБУТНЄ!
Ревматоїдний артрит — системне захворювання сполучної тканини аутоімунної природи з переважним ураженням дрібних суглобів.
Ревматоїдний артрит у дорослих характеризується хронічним запальним процесом, кінцевим результатом якого є ураження поверхні суглобів, що призводить до порушення функції суглобів, тобто людина втрачає можливість нормально рухатись.
Причини захворювання на цей день невідомі. Вважають, що захворювання розвивається в результаті дії якогось збудника, що спричинює порушення з боку імунної системи у спадково схильних осіб; при цьому утворюються імунні комплекси, які відкладаються в тканинах і призводять до пошкодження суглобів.
Фактори, які можуть збільшити ризик розвитку ревматоїдного артриту, включають:
Характерними симптомами є симетричний біль і набряк суглобів кистей і стоп, рідше — також і великих суглобів. Загальні симптоми: субфебрильна температура, біль в м’язах, втомлюваність, відсутність апетиту, втрата маси тіла.
При ревматоідному артриті можуть розвиватися також позасуглобні зміни: ревматоїдні вузлики (переважно на передпліччях, у зв'язках, над суглобами, у внутрішніх органах); зміни з боку в серцево-судинної системи — перикардит, зміни в серцевому м'язі (кардіоміопатія), легенева гіпертензія, атеросклероз та тромбоемболічні епізоди; зміни з боку дихальної системи — плеврит, облітеруючий бронхіоліт та фіброз легень; зміни в органі зору — сухий керато-кон'юнктивіт, та інші.
Ревматоїдний поліартрит визнано однією з чотирьох невирішених медичних проблем людства, нарівні із онкологічними, психічними захворюваннями та СНІДом.